Alban Skenderaj

Melody


Imprimir canciónEnviar corrección de la canciónEnviar canción nuevafacebooktwitterwhatsapp


Melodine

Edhe ne nje gur

Une do t'mund ta zbuloj

E do le vetem vetmine

Deri sa ajo do te tingelloj.


Melodine,

Edhe neper terr

Do t'mund ta shikoj

E nuk do kete perendim

Deri sa ajo rrugen do ndriçoj

Rrugen do ndriçoj.


Jo nuk do ti ndaj

Syte e mi une jo smund ti ndaj nga ti

Por une do ti mbaj

Atje ku drita shkrihet ne melodi.


Me ty do qesh me ty do qaj

Zemren time e mbeshtes tek ti

Me ty do qesh me ty do qaj

Asgje nuk mund te na ndaj.


Melodine edhe ne nje fjale

Une do t'mund ta shijoj

Qe te me ngrohe shpirtin tim

Dhe magji e saj

Te mos perfundoj

Canciones más vistas de